Azt hiszem kicsit megkéstem a második félévem beszámolójával. Már legalább három különböző időpontban nekiültem ennek a bejegyzésnek, de csak nem akart elkészülni. Most, hogy már a következő, azaz harmadik félévem lenne a terítéken, úgy döntöttem, muszáj befejeznem ezt a posztot, hisz szeretném, ha kerek egész lenne az egyetemi beszámolóm, elejétől a végéig.
Persze, sajnos itt már belerondítottam az elképzelésbe, hisz lassan egy év távlatából szemlélem a második félévemet, már tudom, mi várt rám ezután... De remélem így is tudok hasznos információkkal szolgálni azoknak, akik esetleg a BME mérnökinfó szakán gondolkoznak.
Talán senkinek se kell megemlítenem, hogy beütött a korona, így nagyjából a 4-5. héttől kezdve online oktatásra váltottunk, én pedig hirtelen ötlettől vezérelve Erdélybe költöztem egy kis időre. Egy kis, beláthatatlan intervallumú időre. (Bár eleinte ezt nem tudtam.) Persze, ez nem volt annyira abszurd, mint ahogy leírva tűnhet. A barátom onnan származik, szóval hozzájuk mentünk haza, Székelyudvarhelyre.
Külön érdekes volt számomra megtapasztalni a határon túli magyarok életét, hisz én, aki Budapesten született és nőtt fel, nem nagyon láttam bele soha, mégis mit jelent kisebbségként élni egy országban.
Viszont ez a bejegyzés még mindig főleg az egyetemről szól, így térjünk is vissza tárgyakhoz és az online oktatáshoz. Nálunk a Teams lett a teljeskörűen használt platform, minden előadásunk és gyakorlatunk ezen keresztül zajlott. Olyan szempontból ez borzasztóan megkönnyítette a félévet, hogy eltörölték emiatt a kötelező jelenlétet, így nem tudtál azért tárgyat bukni, mert nem lett meg a beugród, nem vettél részt egy órán. (Az első félévben ez nem kevés stresszt okozott, így nagyon hálás voltam, mikor kihirdették a változtatást.) Illetve szinte minden előadás és gyakorlat megtekinhető volt a későbbiekben is, videó formátumban, ami erősen megkönnyítette a ZH-kra való felkészülést.
A tárgyaim listája nem igazán változott az első félévhez képest, aminek a beszámolóját ITT találjátok. Összesen két új tárgyam volt, ezek a Számítógép architektúrák, illetve a Rendszermodellezés névre hallgattak. Minden más tárgy az előző félévben is hallgatott verzió 2. kiadása volt, illetve a Digitális technikától könnyes búcsút vehettem, mert az csak első féléves tárgy. Viszont, csak hogy izgalmas legyen a félévem, felvettem két kötelezően választható tárgyat is. Az egyik az Ergonómia volt, amiről nem hiszem, hogy sokat tudnék mesélni, a másik viszont az Érzelmek logikája volt, Mérő László tartotta és már előzetesen el kell áruljam, hogy egyszerűen a legjobb köt.vál. tárgy, amit az ember választhat a VIK-en. Én legalábbis rettentően élveztem. De később mesélek róla bővebben is. Most jöjjenek a főbb tárgyak részletesen:
Nektek milyen volt ez a szokatlan félév? Hogy viseltétek?
0 komment