A herceg nem jár egyedül || Blogturné Klub
17:05Ezer éve nem olvastam egy jó történelmi romantikust a régens korból. Mostanság azt hiszem kissé megcsappantak az ilyen típusú könyvek kiadá...
Ezer éve nem olvastam egy jó történelmi romantikust a régens korból. Mostanság azt hiszem kissé megcsappantak az ilyen típusú könyvek kiadása Magyarországon, de szerencsére a Menő könyvek gondoskodott az új ellátmányról, így nem csak, hogy egy kis időre visszatérhettem a bálok és ármánykodás világába egy rövid időre, de azt is megtudhattam, hogy Jenni Fletcher előző könyvéből, a Hogyan veszítsünk el egy grófot tíz hét alattból, mi történt Essie unokatestvérével és hogyan folytatódott az ő története az előző könyv főszereplőjének esküvője után. Bár molyon sincs jelezve, hogy a könyv folytatás lenne és tökéletesen értelmezhető önálló olvasmányként is, én mégiscsak szeretnék egyfajta sorozatként tekinteni a két könyvre, így megemlíteném, hogy az első részről itt írtam is a blogon.
Fülszöveg:
Caro Foyle-nak elege van a szezonból. Megpróbál talpra állni a szökéses botránya után, és egyetlen porcikája sem kíván a bálterembe lépni. Mielőbb haza akar jutni, hogy távol a társaság éles szemétől és élénk fantáziájától kitalálja, mit kezdjen az életével. Azonban nagymamája tanácsára úgy dönt, mégis kivár, mert London elhagyásával csak még több figyelmet vonna magára.
Amikor a szomszéd házba beköltözik egy jóképű herceg és annak megnyerő féltestvére, Caro minden korábbi terve fenekestül felfordul.
Egy újabb elsőbálozós romantikus regény a Hogyan veszítsünk el egy grófot tíz hét alatt című kötet szerzőjétől.
Én és a könyv:
Nagyon tetszett Jenni Fletcher legutóbbi könyve is, mondhatni felüdülés volt, hogy a Bridgerton sorozat után egy olyan történetet ismerhettem meg, ahol abszolút nem a pikáns jeleneteken volt a hangsúly, sokkal inkább a szereplők kapcsolatain és érzelmi világán. Ez ember azt gondolná, hogy így bugyutábbá válnak ezek a történetek, de erről szó sincs ebben az esetben. Egyszerűen ezek tényleg csak szimpla romantikus regények, nem pedig erotikusak.
A mostani főhősünket már ismertük az előző könyvből, bár be kell vallanom, annyi minden történt az előző regény olvassa óta, hogy nekem rendkívül nehezen esett le, hogy a sztori egy részét már "ismertem", ahogy a karakterek közül is jó párat. Ez viszont azt is bizonyította, hogy tökéletesen működik önmagában, egyedül is ez a regény, és egyáltalán nem támaszkodik az előző kötet történéseire, hanem az új főhősnőnk szemszögéből minden lényeges történést teljes értékűen prezentál ebben a könyvben is. Azt el is felejtettem, hogy milyen érzéseim voltak Caro felé az előző könyvben, de itt szépen lassan abszolút a szívemhez nőtt és teljesen meg tudtam érteni a döntéseit és motivációit, ami szerintem egyébként az ilyen fiatal lányokról szóló történetekben ritka.
A fülszöveg első olvasására kissé egy szerelmi háromszöget sejtettem, amit én személy szerint kedvelek, szerintem érdekes téma és jó "trope", de aki egyébként nem szívesen nyit az ilyen téma felé, az se csüggedjen, igazán trükkösen van itt ez reprezentálva, és én nem is mondanám annak, sőt.
A könyvben van pár borzasztóan kedves mellék szál, amik közül talán a legnagyobb hangsúlyt a főhősnő írói ábrándjai teszi ki. A fejezetek között megismerkedhetünk a készülő regényével is egy-egy részleten keresztül, ami szerintem rendkívül aranyos volt. Emellett pedig az olyan apróságok is tetszettek, mint hogy véletlenül rózsaszínűre festette a haját rögtön a történet legeslegelején, így mindig megmosolyogtatott elképzelnem, ahogy egy-egy komoly és elegáns bálon, rágógumi színű frizurával jelent meg.
A férfi főszereplőnk kiváltképp tetszett, egy csupaszív, csak látszatra bajkeverő, aki a tökéletes választás, csak éppen nem konvencionálisan. Ez azt hiszem nem túl spoileres megjegyzés. Ne legyünk álszentek, igen hamar össze lehet rakni, mi is fog itt kisülni a dologból. Én nagyon bírtam kettőjük dinamikáját, igazi friends to lovers történet.
Összességében nagyon tetszett és kellemes olvasmány volt. Sajnos, ha jól láttam még angolul sem jelent meg más könyv a szerzőtől ettől a témában, amit viszont észrevettem, hogy van pár Formula-1 története az írónőnek, amint nagyon remélem, hogy a Menő könyvek el fog hozni nekünk magyarul is.
Nyereményjáték:
Miss Caro Foyle az elsőbálozó időszakát Londonban tölti a nagymamájánál, de hamar rászedi egy alattomos férfi. Bár nem kompromittálódott, mégis úgy dönt, hogy nem érdekli a férjfogás, ám Londonba érkező édesanyja vérszemet kap, amikor a szomszédságba beköltözik a Campion hercege a féltestvérével.
Tartsatok bloggereinkkel A herceg nem jár egyedül című regény blogturnéján, és ne felejtsetek el játszani, ugyanis egy olvasónk a turné végén megnyeri a könyvet a Menő Könyvek Kiadónak hála!
Ezúttal nemesi rangokat / címeket keresünk! Minden oldalon találtok egy rövid jellemzést, amiből ki kell találnotok, melyik rangra gondoltunk, és be kell írnotok a Tally megfelelő sorába.
(Figyelem! A sorsoló program észleli az azonos IP címről érkező válaszokat, és csalás gyanújával hosszú távon kizárásra kerülnek a több lehetőséget igénybe venni vágyók! A játék utolsó állomását követő 3. napig tudjátok beküldeni a válaszaitokat, nem tudjuk hosszabbítani a turnékat! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)
A középkori Nyugat- és Közép-Európában, valamint a történelmi Magyarországon a második legalacsonyabb főnemesi rang volt (a gróf és a nemes között), amely a királytól közvetlenül függő, nagy földbirtokkal rendelkező réteget jelölte.
További állomások:
06.19 - Hagyjatok! Olvasok!
06.21 - Kelly és Lupi olvas
06.23 - Dreamworld
06.25 - Ambivalentina






